Festival Nenechte si ubližovat

aneb 50 odstínů (domácího) násilí ve Žlutých lázních

V sobotu 22. srpna budou Žluté lázně patřit charitativnímu festivalu NENECHTE SI UBLIŽOVAT na podporu projektu AVON proti domácímu násilí

Připraven je bohatý program pro celou rodinu! Těšit se můžete na zajímavé přednášky, praktické workshopy, i spoustu zábavy včetně dětského koutku s doprovodným programem.

Přijďte se naučit základům sebeobrany, osobního rozvoje nebo jógy. Dozvíte se, jak si nevybrat špatného partnera nebo jak zatočit s prokrastinací a konečně říct STOP (domácímu) násilí. Poslechnete si skutečné příběhy přímo od jejich aktérů, budete překvapeni, kdo všechno může být obětí!

 

Představíme výstavu fotografického projektu Úcta bez talentu aneb šokující tváře domácího násilí. Večer je připraveno překvapení a hudební afterparty s DJ rádia Expres FM! Odhalte s námi všechny odstíny (domácího) násilí a naučte se, jak se mu efektivně bránit!

Přemýšlíte, jak strávit letní den v Praze? Chcete zažít den plný pohybu, zajímavých informací a praktických ukázek a navíc pomoci dobré věci? Pak vás srdečně zveme na festival NENECHTE SI UBLIŽOVAT v sobotu 22. 8. do Žlutých Lázní.

Vstupné: pouze areálové, „konzumační“ (získáte konzumační šeky na jídlo a pití ve výši vstupného, které zaplatíte)

Dospělí 80 Kč Děti/ studenti/ senioři 50 Kč Rodinné (2 dospělí, 2 děti) 160 Kč

Na co všechno se v rámci festivalu můžete těšit?

  • ZAJÍMAVÉ PŘEDNÁŠKY na téma obrana proti manipulativním technikám s Markem Dzirasou, známým a oblíbeným koučem a autorem knih 21 Dní a Cesty Poznání. Národní centrum bezpečnějsího internetu poradí, jak se vyhnout tzv. kyberšikaně. Těšit se můžete na skutečné příběhy reálných aktérů, žen i mužů! Bude budete nejspíš překvapeni, kdo všechno se může stát obětí domácího násilí a že bohužel nejde o okrajový problém! Poslechněte si autorské čtení Kláry Bártové, autorky knihy Rok Patrika aneb když se příběh z červené knihovny změní v děsivou noční můru!
  • V rámci kulturního bloku programu se Budete mít šanci shlédnout naturalisticky drsné fotografie projektu Úcta bez talentu aneb šokující tváře domácího násilí včetně diskuse přímo s tvůrci a aktéry jednotlivých příběhů!
  • PRAKTICKÉ WORKSHOPY a semináře základů sebeobrany vedené profesionály z KRAV MAGA pro ženy, muže i děti, nebo návod na to, jak ZATOČIT S PROKRASTINACÍ a konečně se naučit říct STOP (domácímu) násilí.
  • NAVÍC se můžete těšit na lekce energizující nebo jemné hatha jógy, dětský koutek s programem nebo profesionální líčení ZDARMA!

Workshopy jsou určeny všem bez rozdílu věku a fyzické kondice. Veškeré techniky a dovednosti budou zaměřeny na problémy, které mohou vzniknout při pohybu venku, na ulici, nebo v parku. Cílem seminářů je, abyste tyto techniky byli schopní využít v praxi, resp. v krizových situacích.

Najděte si v rámci festivalu čas i na příjemný relax, navštivte AVON beauty stany a nechte se nalíčit od profesionálních vizážistů zcela zdarma! O Vaše děti se rádi postaráme v rámci dětského koutku s doprovodným programem!

Celé odpoledne se o hudební část postará DJ rádia Expres FM, festival večer vyvrcholí promítáním filmu České televize Oběti: Tanec hada s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli.

Neváhejte, vezměte celou rodinu i kamarády a přijďte si s námi užít festival a podpořit projekt AVON PROTI DOMÁCÍMU NÁSILÍ!

Záštitu nad akcí převzala MČ Praha 4 a Magistrát hl. m. Prahy.

Program

LOUKA

12:00 – 12:30OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ AKCE
12:30 – 14:00KURZ SEBEOBRANY (Krav Maga – Úvod pro začátečníky)
12:30 – 17:00: Profesionální líčení ZDARMA (AVON stany)
12:30 – 18:00: DĚTSKÝ KOUTEK – VÝTVARNÉ DÍLNY (žluté stany)
12:30 – 20:00: SMILEBOX FOTOKOUTEK – Focení s Danielou Peštovou :-)
14:00 – 15:00Energizující JÓGA (Šárka Soudková)
15:00 – 16:30KURZ SEBEOBRANY (Krav Maga – Ochrana 3. osoby)
16:30 – 17:30: Jemná HATHA JÓGA (Šárka Soudková)
17:30 – 19:00: KURZ SEBEOBRANY (Krav Maga – Více útočníků)
17:30 – 20:30: DJ rádia EXPRES FM
20:30 – 22:00KINO: Oběti – Hadí tanec (Drama ČR, 2005, 84 min) Hrají: I. Chýlková, A. Švehlík, O. Pavelka, N. Boudová, V. Galatíková, E. Decastelo, S. Babčáková a další

TANČÍRNA

12:30 – 13:30: STOP kyberšikaně (Národ. centrum bezpečnějšího internetu)
13:30 – 14:30: JAK SI NEVYBRAT ŠPATNÉHO PARTNERA (Eva Hurychová pro proFem)
14:30 – 15:30: OBRANA proti manipulativním technikám (Mark Dzirasa)
15:30 – 16:30: Konec PROKRASTINACE aneb řekněte STOP NÁSILÍ (GrowJob)
16:30 – 17:30: Konec PROKRASTINACE aneb řekněte STOP NÁSILÍ (GrowJob)
17:30 – 18:30: PRAVDIVÉ PŘÍBĚHY aneb Úcta bez talentu
18:30 – 19:30: PRAVDIVÉ PŘÍBĚHY aneb když se červená knihovna změní v horor (Klára Bártová)
19:30 – 20:30: Životní omyly a pády jako zdroj energie a inspirace (Ženy s.r.o.)

DOPROVODNÉ AKTIVITY

12:00 – 22:00ZDARMA: Indoorboard, slackline, venkovní šachy
12:00 – 22:00PŮJČOVNA: Koloběžky, Lodě a šlapadla, Longboardy, Carver Surfskate, Půjčovna in-line bruslí, Kola Cruisers, Paddleboard, Wakeboarding

Změna programu vyhrazena.